فیشینگ چیست؟

♦️فیشینگ چیست؟


🔷فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند.


♦️فیشینگ با ایمیل های فریبنده


🔷در این روش از حمله های فیشینگ، شخص کلاهبردار با ارسال ایمیل های فریبنده به قربانیانش را به وارد کردن اطلاعات بانکی خود وادار کند.

🔷ممکن است ایمیل به ظاهر از طرف بانک شما، یک شرکت معتبر فین‌تک و یا حتی بانک مرکزی ارسال شود و از شما درخواست کند ظرف زمان معینی اطلاعات بانکی خود را ارسال کنید. 


♦️فیشینگ تلفنی


🔷فیشینگر ها در این روش از طریق تلفن با طعمه های خود ارتباط برقرار می کنند و ضمن اینکه خود را نماینده بانک، شرکت معتبر و یا سازمانی که شما می شناسید معرفی می‌کنند از شما می خواهند جهت دریافت جایزه خود اطلاعات بانکی خود را در اختیار ایشان قرار دهید.


♦️طراحی صفحه ای نظیر درگاه پرداخت بانک


🔷شخص فیشینگر در این روش صفحه ای مشابه درگاه پرداخت آنلاین بانک ها طراحی می‌کند و با قرار دادن این صفحه جعلی در فروشگاه‌های صوری و با ارائه پیشنهادهای وسوسه‌کننده خرید سعی می‌کند شما را وادار کند وارد صفحه پرداخت جعلی که طراحی کرده بشوید و وجه انتقال دهید.

🔷به محض ورود به این صفحه جعلی و ارائه اطلاعات بانکی اطلاعات شما به صورت خودکار برای فیشینگر ارسال می شود و او قادر خواهد بود حساب شما را خالی کند.


♦️فیشینگ با دستگاه های کارتخوان و ATM تقلبی


🔷برخی کلاهبرداران با استفاده از کارتخوان و ATM تقلبی کارت‌های بانکی طعمه‌های خود را کپی کرده و به بهانه فروش کالا، رمز عبور آن‌ها را می‌پرسند و سپس به راحتی حساب بانکی افراد را خالی می‌کنند.

/ 0 نظر / 66 بازدید