یوگا برای افسردگی و اضطراب: برای تقویت روحیه و آرامش روحی شما

یوگا یکی از ورزشهای روحی بسیار موثر می باشد که افراد زیادی برای رفع مشکلات اعصاب، افسردگی، اضطراب و دیگر موارد مرتبط با روح و روان به این ورزش رجوع میکنند و در کنار این ورزش به سمت مشاوره نیز می روند و در زندگی افرادی آرام و موفق هستند.

اگر شما هم دنبال این مسئله هستید مقاله را کامل و با دقت بخوانید.

یوگا برای افسردگی و اضطراب، با ایجاد توازن درونی بدن و به شدت برای احیای هماهنگی، شادی و آرامش، ژست می‌گیرد.

وضعیت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند در بدن و ذهن شما معجزه کنند. من سه مورد برتر را انتخاب کرده‌ام که به ویژه یوگا مناسب برای افسردگی و اضطراب هستند. اولین کسی که سلام آفتاب نامیده می‌شود, تنها یک حالت بدنی نیست بلکه یک توالی از دوازده حالت است. به عنوان یک اصل, شما همیشه باید برای چند دقیقه بر پشت خود دراز بکشید و به آرامی نفس بکشید تا جلسه یوگا را برای سلامت روان هر روز به پایان برسانید. یوگا برای اضطراب و افسردگی می‌تواند یک‌بار, دو یا سه بار در روز, بسته به زمان در دسترس بودن و اشتیاق شما انجام شود.

جلسه یوگا می‌تواند از بیست دقیقه تا یک ساعت طول بکشد؛ یک جلسه متوسط سی دقیقه طول می‌کشد. چهل و پنج دقیقه معمولاً زمان کافی برای انجام تمام حالات یوگا برای اضطراب و افسردگی با احساس و تمرکز است. استفاده از یوگا نباید به سادگی کشش اندام‌ها، اشتباه گرفته شود. هر منفذی برای وجود شما با شما صحبت می‌کند اگر آن‌ها را با احساس انجام دهید و به این معنی است که یوگا برای سلامت روان بهترین نتیجه را به دست می‌دهد.

۱. طلوع خورشید

طلوع خورشید (زمانی که خورشید طلوع می کند) مادر تمرینات یوگا است و شامل یک توالی از دوازده وضعیت بدنی yogic با تمرکز بر نفس کشیدن و بازدم در هر گام از طلوع می‌باشد. آن کاملاً ساده به نظر می‌رسد اما برای افسردگی و اضطراب, به شدت موثر است. آن تمام بدن شما را گسترش می‌دهد و جریان انرژی‌های مختلف را منتقل می‌کند. در اینجا چگونه این کار را انجام دهید:


حالت اول

نفس عمیق بکشید. صاف بایستید، بدن آرام اما صاف است. دست‌هایتان را به هم نزدیک کنید و در نزدیکی قلب خود به آن‌ها نزدیک شوید.


حالت دوم

به نفس کشیدن شروع کنید و به آرامی دستان خود را از هم جدا کنید و آن‌ها را بالای سر خود کاملاً باز کنید. طاق را با کف دست خود رو به سمت آسمان پیش ببرید. بیش از آنچه که به راحتی می‌توانید استفاده کنید.


حالت سوم

اکنون به آرامی و به جلو خم می‌شود و پاهایتان را مستقیم به جلو خم کنید. سر شما بین زانوهای شما قرار خواهد گرفت و به طور ایده‌آل باید با دست خود زمین را لمس کنید. اگر نمی‌توانید خم شوید و زمین را لمس کنید، تا جایی که می‌توانید خم شوید.


حالت چهارم

زانوهایتان را خم کنید، انگار قرار است روی زمین بنشینید و کف دست تان را روی زمین بگذارید. پای چپ خود را باز کنید، زانوی خود را لمس کنید و با انگشت پای خود را لمس کنید. پای راست را در مقابل زانو قرار دهید و تقریباً به سینه و پاهای خود ضربه بزنید و به طور کامل بر روی زمین قرار دهید. چانه خود را بالا ببرید و به آرامی و عمیق بکشید.


حالت پنجم

موقعیت، پای چپ خود را در وسط قرار دهید و سمت راست را صاف کنید، بنابراین آن‌ها موازی با هم هستند. باسن خود را طوری بالا ببرید که انگار می‌خواهید یک فشار انجام دهید. حالا بدن شما یک تخته را تشکیل می‌دهد. چانه تان را به گلوی شما بسته نگه دارید. به طور ملایم حرکت کنید و به حالت بعدی یوگا برای اضطراب و افسردگی در هنگام باز دم حرکت کنید.


حالت ششم

پاهای خود را به عقب کشیده و خود را پایین بیاورید. کف دست ، سینه ، زانوها و انگشتان پا شما را به زمین لمس می کنند. باسن شما کمی بلند شده و شکم شما به هیچ وجه زمین را لمس نمی کند. پیشانی شما موازی با زمین است اما آن را لمس نمی کند. نفست را نگه دار.


حالت هفتم

استنشاق را به آرامی شروع کنید. بازوهای خود را صاف کنید ، پاها و کمر را پایین بیاورید تا انگشتان پا ، پاها ، زانوها ، ران ها و کشاله ران کف را لمس کرده و نیم تنه خود را به آرامی قوس دهید و ستون فقرات را بالا ببرد. انگشت چانه خود را طوری بلند کنید که انگار نگاه کنید و گردن خود را دراز کنید.


حالت هشتم

باسن خود را بالا ببرید و پاهای صاف شده خود را در وسط آن قرار دهید. اکنون بدن شما مثلث مشابه را تشکیل می دهد. سر خود را پایین آورده و چانه خود را در قلاب خود قفل کرده و به آرامی بازدم کنید. کف دست و پاشنه شما صاف و محکم در زمین کاشته می شود.


حالت نهم

به آرامی استنشاق کنید ، پای راست خود را دراز کنید ، ستون فقرات را بکشید و پای چپ خود را با زانو زدن به سینه خود به جلو بکشید. پنجه و زانو پای راست شما را به زمین لمس می کند و پای چپ صاف روی زمین است. کف دستهای شما صاف روی زمین است. چانه خود را بالا بیاورید. اکنون شما در وضعیت یوگا قرار دارید تا استرس و اضطراب را در موقعیت چهارم رها کنید اما با کشش پای متناوب.


حالت دهم

پاها را به هم نزدیک کنید ، پاها را صاف کنید و از کمر خم شوید. اکنون وضعیت شما دقیقاً مشابه حالت سوم است. یک بار دیگر ، سعی کنید کف را با کف دست لمس کنید و اگر نمی توانید ، آنها را تا حد امکان پایین بیاورید. به آرامی بازدم کنید و استرس و اضطراب را آزاد کنید.


حالت یازدهم

عمیق و به آرامی استنشاق کنید. بدن و قوس خود را به سمت عقب با کف دست خود به سمت بالا صاف کنید. این دقیقاً همان وضعیت فعلی است که در مقام دوم قرار دارد.


حالت دوازدهم

بدن خود را با کف دست رو به روی یکدیگر صاف کنید (گویا حالت احترام را انجام می دهد) و به آرامی بازدم کنید. این نتیجه گیری از سلامتی خورشید ، وضعیت یوگا است که برای افسردگی و اضطراب مؤثر است.


هر وضعیت یوگا را برای چند ثانیه نگه دارید. این یک دور است در دور دوم ، پاهای خود را به طور متناوب بکشید first ابتدا پای راست را در موقعیت چهارم و سمت چپ در نهم بکشید. تنوع این حالت یوگا برای اضطراب و افسردگی وجود دارد که همان پا در حالت چهارم و نهم کشیده شده است و فقط در دور بعدی متناوب است. دراز کشیدن صاف بر روی پشت شما برای چند دقیقه در حالت تحسین جسد (شاواسانا) پس از اتمام جلسه یوگا اضطراب سلامتی خورشید بسیار توصیه می شود.


روش باستان همچنین شامل سرودن هجاهای بذر آفتاب مانترا در حین انجام آفتاب گرفتن. متونی که از علم خورشیدی بهره می برند معتقدند که پرتوهای چند دقیقه اول در طلوع آفتاب درمانی و درمانی هستند که یوگا را برای سلامت روان پشتیبانی می کند. در حالت ایده آل ، طلوع آفتاب در هنگام طلوع آفتاب در مقابل خورشید انجام می شود.

اگر امکان پذیر نباشد ، می توانید در زمان انجام یوگا به دلیل افسردگی و اضطراب یا سایر تمرینات بدنی ، آن را در داخل خانه انجام دهید. می توانید هر روز صبح با انجام ده دور یوگا برای اضطراب و افسردگی شروع کنید. با تمرین ، وضع حمل و نقل شما در جابجایی کامل و بی دردسر وارد یکدیگر می شود.

2. پایه شانه

دو وضعیت وجود دارد که در سلام و آفتاب پوشانده نشده است.


اگر از افسردگی و اضطراب رنج می برید ، از انجام این نکات یوگا سود زیادی خواهید برد. حالت اول را پایه شانه می گویند. در زبان سانسکریت به Sarvanga asana معروف است.


ساروانگا به معنی تمام اندام ها یا بخشی است. این وضعیت یوگا برای اضطراب و افسردگی باعث تقویت نشاط در کل بدن و ذهن می شود. در حالی که خود را به صورت عمودی بالا می آورید ، تنه و پاهای شما کشیده می شود ، و گردن خود را خم کرده و روی زمین قرار دارد ، در حالی که وزن تمام بدن روی شانه های شما استوار است. بدن خود را با دستان خود نگه دارید. در اینجا مراحل انجام آن آمده است:


روی پشتت دراز بکش آرام اما مستقیم. پاهای خود را به هم بپیوندید ، مچ پا های خود را با یکدیگر و انگشتان پا به سمت بالا لمس کنید. بازوهای خود را مستقیماً با کف دست خود دراز نگه داشتن ران ها نگه دارید.


به آرامی استنشاق کنید در حالی که پاهای خود را به آرامی بالا می برید ، و آنها را کاملاً با زاویه نود درجه بکشید. هنگام استنشاق بدن خود را بازدم و بدن خود را بالا ببرید. دستان خود را به سمت کمر بیاورید تا از پیچ خوردگی خود در هنگام افزایش حمایت کند. بدن را تا حد ممکن صاف کنید. در حالی که پاها را نگه دارید به این همه بپیوندید. تمام وزن بدن باید روی شانه های شما باشد (نه روی گردن یا سر شما). چانه شما را به لاله لمس می کند. انگشتان پا باید به سقف نشان داده شود. به آرامی و به طور طبیعی تنفس کنید. در این موقعیت یوگا به مدت سی ثانیه از اضطراب و افسردگی بمانید. به تدریج می توانید مدت زمان را افزایش دهید اما نباید از سه دقیقه فراتر رود.


برای تکمیل آسانا ، پاها را به آرامی خم کنید ، آنها را روی زانوها بکشید و به آرامی بدن خود را پایین بیاورید ، در حالی که تمام مدت از دستان خود برای حمایت از وزن استفاده می کنید. پس از بازگشت بدن بر روی زمین ، پاهای خود را مستقیماً کشیده و نفس بکشید. زنان باردار و هرکسی که تحت هر نوع عمل جراحی قلب قرار گرفته باشد ، از انجام این عمل آسانا ممنوع است. این وضعیت علاوه بر اینکه برای افسردگی و اضطراب مفید است ، برای ستون فقرات ، سیستم عصبی و غدد تیروئید بسیار عالی است. در پایان یوگا برای جلسه افسردگی و اضطراب ، همیشه در جسد سه تا پنج دقیقه دراز بکشید.


شانه ایستاده نوعی از پایه ایستاده (shirshaasana) است. ایستادن به سر توصیه نمی شود مگر اینکه در تمرین پرنیایاما (تنظیم تنفس) انضباط داشته باشید و کاملاً عاری از هرگونه اختلال دستگاه گوارش ، تنفسی و عصبی باشد.


3. کودک نما

اسمش Bala asana است. بالا به معنی بچه است. آن یک ژست ساده و یک یوگا آسان برای اضطراب است که اثر آرامش بخشی بر بدن و ذهن دارد. برای انجام این حالت، مراحل زیر را دنبال کنید:


پاهایتان را از هم جدا نگه دارید و به آرامی نفس بکشید وقتی که روی دست‌ها و زانوهای خود زانو می‌زنید. سر شما بین بازوان شما و کف دست‌های شما قرار خواهد گرفت. انگشتان پای خود را تکان دهید تا ناخن‌های پای شما زمین را لمس کنند و آن‌ها را آرام نگه دارید. پشت خود را به سمت پاشنه تان پایین بیاورید. این به طور طبیعی بالاتنه تان را گسترش می‌دهد و همینطور که بر روی ران شما خم می‌شود، گردن خود را خم کنید تا پیشانی شما به زمین برسد. به آرامی تنفس کنید و بازوهای خود را با ران خود بیاورید. کف دست‌ها در حال حاضر رو به رو خواهد شد. به آرامی نفس بکشید و این حالت yoga را برای سی ثانیه حفظ کنید. برای کامل کردن این حالت یوگا به خاطر اضطراب و افسردگی، بازوهایتان را در مقابل کف دست تان قرار دهید و پیکر خود را به جلو ببرید و بالا بروید.


اگر کشش ایجاد نشود، می‌توانید یک بالش بین باسن و پاشنه تان قرار دهید. اگر زمین سخت و یا ناخوشایند باشد، احساس آزادی کنید که پیشانی خود را روی یک بالش استراحت دهید.

تنظیم تنفس

این واژه اغلب در بیشتر کتب مقدس yogic یافت می‌شود.


اسمش پرانایاما است. پرانایاما به معنای نیروی حیاتی زندگی در تنفس و کوه برای دراز کردن, تقویت یا پیشرفت است. پرانایاما, علم تنظیم نفس است که تاثیرات قدرتمندی برای کاهش اضطراب, افسردگی و استرس دارد. آن در درجه اول از دوازده نوع مختلف است. این فرآیند سه مرحله به نام exhalation (rechaka), حفظ (kumbhaka) و استنشاق (puraka) دارد. پرانایاما برای همه نیست: مقررات تازه تنفس نیاز به رسیدن به سکوت کامل در وضعیت بدنی و مشاهده رفتار رژیم غذایی سخت و اخلاقی دارد. با این حال, به خاطر این که از طریق پرانایاما, شما تمام منافذ بدن خود را با نیروی حیاتی زندگی پر می‌کنید. اگر حالت ذهنی شما منفی باشد و تنفس ناپاک باشد, این همان چیزی است که شما به همه سلول‌های خود فشار و عرضه خواهید داد.


هر سلول یک واحد زنده کامل در سمت راست خود است. دستگاه تنفسی دارای سیستم تنفسی، سیستم عصبی، سیستم عصبی، یک سیستم غدد درون‌ریز است. کیفیت نیروی زندگی که شما برای هر سلول تامین می‌کنید، تاثیری بر زندگی و سلامت آن سلول دارد. پرانایاما قادر به باز کردن شریان‌های مسدود شده، و ماهیچه‌ها را انعطاف‌پذیر می‌سازد، به پوستش درخشندگی می‌دهد، سفتی را در مفاصل کاهش می‌دهد و زندگی را در رگ‌ها کاهش می‌دهد. با این حال، پرانایاما به اشتباه انجام می‌شود و می‌تواند منجر به اختلالات عصبی شود. به عبارت دیگر، اگر هنگام تنفس نفس خود را نگه ندارید، هیچ چیزی برای نگرانی در مورد زمانی که در کنار یوگا برای افسردگی و اضطراب تمرین می‌کنید، ندارید. زمانی که به سادگی تنفس می‌کنید و به شکل خاصی تنفس می‌کنید، نفس شما را منظم می‌کند و فوراً آرامش را در ذهن خود حفظ می‌کند و به کاهش اضطراب و افکار منفی مرتبط با افسردگی کمک می‌کند. از بسیاری از انواع، من دو نوع of را با شما در میان می‌گذارم که به ویژه در درمان افسردگی و اضطراب با یوگا مفید هستند.

قبل از شروع پرایایاما ، مهم است که با پشت خود راست نشسته ، با ستون فقرات ، گردن و سر خود یک خط مستقیم بنشینید. اگر بتوانید به صورت متقاطع بنشینید ، بهتر است زیرا انرژیهای حیاتی بدن را تنظیم می کند. همچنین می توانید در یک صندلی بنشینید. حداقل دو ساعت باید بین وعده غذایی شما و ورزش پرینایاما تمام شود. اگر یوگا انجام دهید و سپس پرانایاما را انجام دهید ، پاداش آن یوگا در کاهش اضطراب و افسردگی در این حالت بیشتر و سریعتر است.


این دو نوع پرنایام برای بهبود سلامت روان بهترین هستند:

4. تنفس جایگزین

تنفس جایگزین نوعی پرانایاما است که برای پاکسازی عصبی و تنفسی و سم زدایی بسیار عالی است و تعارف خوبی برای یوگا برای افسردگی و اضطراب است. این بخشی از رژیم سیستم تصفیه سیستم عصبی (نادی شهدا) است. در متون یوگا به آنولوما-ویلوما گفته می شود. آنولوما به معنای نظم طبیعی و ویلوما به معنای ترتیب معکوس است. حفظ تنفس (kumbhaka) جنبه مهمی از افسردگی و اضطراب پرایایاما است.


چنین تنفسی به معنای واقعی آن برای افرادی که وضعیت بدنی را به خود اختصاص داده اند توصیه می شود و فقط رژیم ساتویکی می خورند و کاملاً کامل هستند. علاوه بر این ، این پیشرفت مرحله ای است.


بنابراین ، در تغییر تنفس متناوب استاندارد ، توصیه من این است که بیش از چند ثانیه (حداکثر بین پنج تا ده) نفس خود را حفظ نکنید.


یک دلیل بسیار مهم برای جدی گرفتن این مسئله وجود دارد. هنگامی که تنفس متناوب را بدون به دست آوردن ثبات وضع حمل و بدون کنترل رژیم غذایی خود انجام می دهید ، خطر فشار سموم از طریق سیستم عصبی خود را به تمام قسمت های بدن ریسک می کنید. این می تواند منجر به اختلالات عصبی ، تشکیل تومورها ، کیست ها و از دست دادن حافظه شود. اگر آن را بدون حفظ طولانی مدت نفس تمرین کنید ، بیشترین فواید پرایایاما و یوگا را برای افسردگی و اضطراب به دست می آورید. شما سیستم عصبی خود را تصفیه و پاکسازی می کنید و انرژی ها و نیرو های تثبیت کننده را در داخل و اطراف خود تقویت می کنید. اگر مدت طولانی (حداقل دو سال) یوگا را تمرین کرده اید و در حال رژیم غذایی ساتوی هستید ، می توانید مدت زمان طولانی تر تمرین احتباس را انجام دهید. در هر صورت این کار را فراتر از آنچه راحت هستید انجام ندهید. قرار نیست هیچ ورزش یوگایی باعث شود شما در طول ، یا بعد از آن قرمز به نظر برسید. آنها قرار است بی دردسر باشند.


چگونه به درستی انجام دهیم


در اینجا هفت مرحله به نفس جایگزین پرانایاما برای تغییر افسردگی و اضطراب در زندگی تغییر می یابد:


1. مستقیم بنشینید ، ترجیحاً به صورت متقاطع یا می توانید روی یک صندلی بنشینید.


2. مثل همیشه ، با بازدم کامل با هر دو سوراخ بینی شروع کنید.


3. انگشت شست دست راست خود را روی سوراخ بینی راست خود بگذارید تا آن را ببندید.


4- اکنون عمیق ، استوار و به آرامی از طریق سمت چپ خود نفس بکشید.


5- نفس را برای چند ثانیه نگه دارید.


6. انگشت وسط دست راست خود را روی سوراخ سوراخ سمت چپ قرار داده و انگشت شست خود را بلند کنید تا سوراخ بینی راست باز شود.


7. کاملاً ، به طور پیوسته و به آرامی بازدم کنید. در حالت ایده آل ، بازدم شما باید به اندازه ای نرم باشد که حتی نباید خود را در حال نفس کشیدن بشنوید.


کتب مقدس یوگی قانون استاندارد یک چهار و دو را برای پرایایاما بیان می کنند. به این معنی که اگر یک ثانیه به شما نفس می کشد ، مثلاً باید چهار ثانیه نفس را نگه دارید (چهار برابر طول استنشاق) و بیش از دو ثانیه بازدم (دو برابر طول بازدم). با این حال ، همانطور که قبلاً بیان کردم ، این کار فقط باید در صورتی انجام شود که شما توسط یک متخصص راهنمایی شده باشید و اگر تمام قوانین را رعایت کنید.


اگر به صرع یا تشنج مبتلا هستید یا به دلیل فشار خون بالا در حال استفاده از دارو هستید ، یا تپش قلب دارید ، یا اگر در گذشته دچار حمله قلبی شده اید ، به هیچ وجه نفس خود را حفظ نکنید. کافی است فقط از بینی های تنفسی نفس بکشید. این هنوز تأثیرات عمیقی در کاهش اضطراب و افسردگی دارد ، به ویژه هنگامی که در کنار یوگا در بالا تمرین می شود. در یک کشش می توانید بیست تکرار کنید. یک تکرار کامل استنشاق از چپ ، نگه داشتن ، بازدم از سمت راست ، استنشاق از سمت راست ، نگه داشتن ، و سپس از سمت چپ بازدم است. این یک تکرار است تعداد بسیار کمی از مردم وقت دارند ، اما شما آزاد هستید که این کار را دو بار یا حتی سه بار در روز انجام دهید. هیچ تصفیه بهتری از کل سیستم عصبی شما نسبت به پرنیایاما وجود ندارد. چیزی جز یک تمرین معجزه آسا که توسط یوگی های باستانی به ما تحویل داده نشده است ، می باشد که این یک شکل خوب تنفس و یوگا برای اضطراب و افسردگی و سلامت عمومی روان است.

6. تنفس زنبور عسل

به آن برهاماری پرایاناما گفته می شود. بهرامارا به معنی زنبور عظیم است.


همانطور که از اسم می گوید ، در این سبک تنفس صدای زوزه زنبور عسل زننده را ایجاد می کنید. این اثر آرام بخش فوری در ذهن دارد ، و یک جفت شدن مناسب برای انجام در کنار یوگا برای افسردگی و اضطراب است.


یک میز را با کارتهای بازی پراکنده روی آن تصور کنید. آنها مانند یک ظرف غذا به نظر می رسند. علاوه بر این ، تصور کنید که آن کارت ها را برای تشکیل یک دکوراسیون مرتب ترتیب دهید. شما می توانید یک کارت را پاره کنید ، اما نمی توانید یک عرشه را جدا کنید - این قوی تر ، سازمان یافته و یکپارچه است. انرژی موجود در بدن شما پراکنده است. بین سازمان سلولی ، نیروهای عاطفی و انرژیهای ذهنی ناسازگاری وجود دارد. آنها تراز نشده اند. تنفس زنبور عسل آن انرژی ها را تراز می کند. این اثر برای بهبود سلامت روان و کاهش اضطراب و افسردگی فوری و قابل توجه است.


چگونه به درستی انجام دهیم


تنفس زنبور عسل یک فرایند هشت مرحله به شرح زیر است:


1. مستقیم بنشینید ، ترجیحاً به صورت متقاطع یا می توانید روی یک صندلی بنشینید.


2. چند نفس عمیق بکشید تا از تنفس خود آگاه شوید و آن را نرمال کنید.


3. دستان خود را گسترش داده و آنها را به گوش خود بیاورید.


4- حالا گوش چپ خود را با انگشت شست چپ و گوش راست با انگشت شست راست مسدود کنید. شاخص و انگشتان میانی دست راست را به آرامی روی چشم راست بسته خود قرار دهید.


5- همین کار را با چشم چپ و انگشتان میانی روی چشم چپ انجام دهید. چشمان خود را فشار ندهید.


6. انگشتان حلقه خود را دقیقاً زیر چشم خود استراحت دهید. دهان شما باید بسته باشد و لب های خود را با انگشتان کوچک بپوشاند.


7. حالا ، هر دو بینی خود را تا حد امکان عمیق و راحت استنشاق کنید.


8- پس از استنشاق ، هر دو بینی خود را به آرامی باز کنید و صدای زوزه کش مانند صدای زنبور عسل ایجاد کنید.


بعد از چند دور استراحت کنید زیرا ممکن است دست و دست شما بعد از چند دقیقه در آن موقعیت خسته شود.


بعد از استراحت از سر بگیرید. شما می توانید این کار را تا بیست بار در یک جلسه انجام دهید و روزانه می توانید دو جلسه انجام دهید. این پرانیاما دارای تأثیر فیلتراسیون فوق العاده ای در بدن و ذهن است و این باعث می شود یوگا خوبی برای کاهش استرس ، اضطراب و افسردگی باشد.


اگر به رژیم غذایی خود توجه کنید ، وضعیت های یوگا را انجام داده و تنفس خود را تنظیم کنید ، این تأثیر عمیقی بر سلامتی جسمی و سلامت روانی شما خواهد گذاشت. هرچه از نظر جسمی قوی تر و در کنار هم احساس خوبی داشته باشید ، آمادگی بهتری برای بهبود ذهنی و عاطفی خود دارید. سرانجام اگر با انتقال یک سبک زندگی سالم تر بتوانید انتقال دهنده های عصبی کاهش دهنده در بدن خود را دوباره پر کنید ، اگر می توانید یک تماس دوست داشتنی دریافت کنید ، اگر بتوانید آن ریتم را در تنفس خود ایجاد کنید ، دیگر نیازی به مصرف داروی ضد افسردگی دیگری برای کاهش افسردگی نخواهید داشت. لازم نیست حرف من را برای این یا هر پیشنهادی دیگر که در کتابم مطرح می کنم بزنید. برای خودتان امتحان کنید و ببینید که چگونه تنفس و یوگا پرنایاما برای افسردگی و اضطراب مناسب است.


بدن شما یک پناهگاه ، یک معبد است و به همین ترتیب باید مورد احترام قرار گرفته و مانند یک دیگر نگه داشته شود. می دانم ، به دست آوردن کنترل سلامتی و تغییر سبک زندگی آسان تر از آنچه گفته شده است گفته می شود. اما ، همانطور که می گویند ، سفر هزار مایل با یک قدم آغاز می شود. گنجاندن یوگا برای افسردگی و اضطراب ، بخش مهمی از سفر است.

منبع : consciouslifestylemag

/ 0 نظر / 47 بازدید