چرا به سریلانکا سفر کنیم؟

سریلانکا , مرز و بوم کوچکی است که در جنوب هندوستان واقع شده‌است . تور سریلانکا به دلیل داشتن سواحل مضاعف قشنگ و طبیعتی فوق‌العاده و بکر در بین گردشگران دوست داستنی شده‌است . این مرز و بوم دیرین دارنده تنوع نژادی و فقهی اکثری است و همین فرمان سبب شده تا به کشوری یک‌سری فرهنگی تبدیل شود . ولی احتمالا اولی چیزی که در بدو ورود به سریلانکا اعتنا شمارا به خویش جلب نماید , دیدن مردمان بشاش و پرانرژی این مملکت کوچک است . آنها به‌قدری میهمان‌نواز و کریم و مهربان میباشند که لحظه‌ای لبخند از روی لبهایشان جدا نمی شود . تور سریلانکا با تمام زیبایی‌هایش , مجموعه‌ای بی نقص است از هر چیزیکه شما از مهاجرت توقع دارید .

کلمبو پایتخت سریلانکا است و تحت عنوان بزرگ‌ترین شهر این مملکت هم شناخته میشود . وجود دریایی با آب‌های زلال , معابدی سابق با معماری‌های خیره کننده و فوق‌العاده و باشگاه گلفی خوشگل با قدمتی 130 ساله از جاذبه‌های توریسم در تور سریلانکا و شهر کلمبو محسوب می گردند . کلمبو شهری است که برج‌های‌ بلند و مدرنی مثل ساختمان‌های تجارت جهانی را در کنار معابد و کلیساهای دیرین در خویش جای داده است . همین مقابله مدرنیته و سنتی بودن کلمبو را به شهری دیدنی برای گردشگران تبدیل نموده است .

کندی را می‌توان شهر شگفتی‌ها و شگفتیها نامید . به دلیل آنکه که‌این شهر مملو است از اثر ها تاریخی و مذهبی که پشت هریک از آنها روایت و افسانه‌ای تعجب آور پنهان است . همینطور در کنار اثر ها تاریخی , فضای سبز خارق‌العاده و برگزاری فستیوال‌های خنده رو و هیجان‌انگیز , کندی را به شهری دوست داستنی و لبریز توریست در تور سریلانکا تبدیل نموده است . یکی‌از فستیوال‌های پر اسم و رسم و بزرگی که هرساله سبب ساز جذب هزاران توریست در سراسر عالم به سوی شهر کندی میشود , مراسم دندان مقدس بودا است . این پای کوبی پرطرفدار در تیرماه برگزار میشود .


بنتوتا از شهرهای کوچک و کم‌جمعیت در مرزوبوم سریلانکا است ; البته این شهر کوچک به دلیل داشتن سواحل شنی خوشگل , آب‌وهوای معتدل و خوب , رودخانه‌های شگفت‌انگیز و رستوران‌هایی با غذاهای خوش‌طعم و سنتی صاحب خانه مضاعف قابل قبولی برای گردشگران تور سریلانکا محسوب میشود . از سایر جاذبه‌های شهر بنتوتا می‌توان به رشد لاک‌پشت اشاره نمود . در‌حالتی که در حین مطلوب بدین شهر مهاجرت نمائید , میتوانید لحظه‌ی از تخم درآمدن این موجودات دوست‌داشتنی و تکان آن ها در جهت دریا را از نزدیک مشاهده کنید .

جاذبه‌های تور سریلانکا

محل عبادت کلانیا در کلمبو , گلشن بریف بنتوتا , کندی‌وار در شهر کندی , محل عبادت بودای بنتوتا , سافاری در رودخانه , دریاچه بیرا در کلمبو , دریاچه‌ی کندی در شهر کندی , محل پرستش دندان مقدس در کندی , محل عبادت گانگارامایا در کلمبو , دامبولا , سیگیریا , پولوناروا

سافاری در رودخانه

سوار شدن بر کشتی کروز و دیدن معاش حیواناتی نظیر کروکدیل‌ها و ماهی‌ها بر روی آب , با‌یقین از زیباترین و خاطره‌انگیزترین لحظه‌ی گردشگران در تور سریلانکا است .

محل پرستش دندان مقدس در کندی

در شهر کندی , معبدی موجود است که دندان بودا در آن نگه‌داری می‌گردد و به همین جهت از قداست و اهمیت خاصی فی مابین مردمان سریلانکا برخوردار‌است . این محل پرستش که به فرمان یک کدام از پادشاهان سریلانکا ایجاد شده است , دارنده یک موزه هم می باشد که در آن یک فیل عظیم مومیایی شده نگه‌داری میشود . مشاهده از محل پرستش دندان مقدس را در تور سریلانکا از دست ندهید .

محل پرستش گانگارامایا در کلمبو

محل پرستش گانگارامایا از معابد حیاتی و جالب در تور سریلانکا است . معماری این محل پرستش فراوان جذاب است و به سبک‌های سریلانکایی , تایلندی , چینی و هندی پباده سازی شده‌است . گانگارامایا از یک‌سری ساختمان ساخته شده که هر یک کاربردهای متعدد دارا‌هستند . از دیدنی‌ترین ساختمان‌های آن محلی است که در آن مجسمه‌های بودا نگه‌داری میشوند .

/ 0 نظر / 81 بازدید