جاذبه های معروف و شناخته شده اروپا

قاره کوچک اروپا جاذبه های توریسم اکثری دارااست . هر کدام از کشورهای اروپا مانند ایتالیا , اسپانیا , فرانسه , مجارستان , سوئیس و انگلیس با جاذبه های توریسم مشهور خویش صاحبخانه گردشگران از سراسر عالم میباشند .

ساختمان بلند ایفل فرانسه تحت عنوان آرم شهر پاریس و وحدت فرانسه در صدمین سال از انقلاب فرانسه ( سال 1989 ) ساخته شد . از فی مابین هفتصد معمار که برای ساخت و پباده سازی ساختمان بلند کاندید شده بودند , گوستاو ایفل چیره پباده سازی شد و اسم خویش را بر این اثر تاریخی گذاشت . ساختمان بلند ایفل تحت عنوان چهار‌مین بنای بلند در مرزوبوم فرانسه شناخته می شود که با وجود آوازه خویش منتقدان اکثری درباره‌ی طریق ساخت و زیبایی شناختی هنر به کار رفته در پباده سازی داراست .

آکروپولیس تحت عنوان ( دژ شهر ( در بلند ترین نقطه شهر آتن ساخته شد که در لهجه یونانی به معنای شهر بلند است . ساخت بیشتر سازه در طول فرمانروایی پریکلس یک کدام از نزاع آوران و سیاستمداران نامی یونان و در دوران نقط ی اوج هنر هلنیسم انجام شد . آکروپولیس در سال 2007 به ثبت به جا مانده جهانی یونسکو درآمد , در نصیب جنوبی این بنای تاریخی موزه ای از شی ها و اثرها نفیس مردم شهر مراقبت می شود که مشاهده از آن را در تور اروپا به شما پیشنهاد میکنیم .

ساگرادا فامیلیا جاذبه توریسم در شهر آبی رنگ اناری های فوتبال یعنی شهر بارسلون مرزو بوم اسپانیا است که با شگفتی ها معماری خویش گردشگران را در سوی خویش می کشاند . یک کدام از خیره کننده ترین خصوصیت های معماری کلیسای کاتولیک ساگرادا بازه زمان ساخت آن است که از سال 1882 معماری سازه بوسیله آنتونیو گائودی استارت شد و پیش گویی شد تا سال 2026 ادامه یابد .

کلیسای نوتردام سمبل معماری سبک گوتیک و شبیه کلیساهای کاتولیک روم است . ساخت کلیسا از سال 1163 در طول فرمانروایی لویی هفتم آغاز شوید .


کلوسئوم بزرگ ترین آمفی نمایش زنده باستانی عالم است که از امپراطوری برجای باقی‌مانده است . ساخت کلوزیوم از سال 70 پس از تولد آغاز شوید تا سال 80 ادامه یافت . این آمفی نمایش زنده که محلی برای مبارزه گلادیاتورها و حیوان ها درنده بود , گنجایشی بالغ بر پانصد هزار نفر تا یک میلیون نفر بیننده داشت . در معماری هر طبقه سازه از سبک های متعدد معماری از جمله ستون های ایونیک , گوتیک و قرنتی مصرف شده شده‌است . کلوسئوم یکی‌از مشهورترین بناهای تاریخی در سینمای هالیوود است که در فیلم های متفاوت سینما از جمله گلادیاتور و جامپر تحت عنوان لوکیشن فیلم گزینش شد .

قصر باکینگهام اقامتگاه مهم بستگان سلطنتی انگلیس است . این منزل وابسته به دوک باکینگهام بود و تا بازه ها تحت عنوان ملک فردی وی به کار گیری میشد . سرنوشت با به تخت نشستن ملکه ویکتوریا به محل معاش خویشاوندان سلطنتی بریتانیا تبدیل شد و امروزه تحت عنوان یکی بزرگ ترین قصرهای عالم به شمار می‌رود که هنوز بوسیله قوم پادشاهی به کارگیری می شود .

شهر مذهبی واتیکان در دل شهر زیبای رم ایتالیا جای‌دارد . واتیکان کوچک ترین شهر در اروپا است که در سال 1929 مبنی بر معاهده لاترن فی مابین موسولینی و پیپسی تحت عنوان یک حیطه خودمختار در میهن ایتالیا به رسمیت شناخته شد . این شرکت قشنگ و مذهبی هرساله گردشگران اکثری را درسمت خویش می کشاند .

یکی ترسناک ترین جاذبه های توریسم دارای شهرت جهان قلعه‌ی ادینبورگ در اسکاتلند است که سالیان سال محل شکنجه زندانیان بود . قلعه به محل معاش اشباح هم آوازه داراست و هرساله اشخاص متعددی گزارش می دهند که در قلعه روح بازدید کردند . در سالهای اخیر از قلعه در جشن و پایکوبی هالووین به کارگیری میشود و تورهای وحشت برای ماجراجویان اجرا مي شود براین اساس چنانچه اهل هیجان می باشید به شما پیشنهاد میکنم از قلعه ادینبورگ دیدن فرمایید .

/ 0 نظر / 51 بازدید